Metody

Nasz system nauczania opiera się na najnowszych metodach używanych w szkołach w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Wykorzystują one najnowocześniejszy sprzęt taki jak tablice interaktywne, które pozwalają dziecku zdobywać wiedzę jeszcze większą ilością kanałów niż przy nauce multimedialnej. Niezależne badania potwierdzają wyższą skuteczność tej metody. Przy użyciu tablicy interaktywnej dziecko uczy się nie tylko przy pomocy wzroku i słuchu jak w tradycyjnych metodach, ale także przez interakcje z tym co się dzieje na tablicy.


Dzieci odsuwają się od książek, ich świat to komputery. Naprzeciw temu trendowi wychodzi tablica trafiając w ich zainteresowania. Jest to przyszłość edukacji, za parę lat będzie to prawdopodobnie standard w całej Europie.


Opis metody


Metoda ta opiera się na wykorzystaniu tablicy interaktywnej. Tablica działa na zasadzie wielkiego ekranu komputerowego wielkości tradycyjnej tablicy, na którym można wyświetlać filmy, strony internetowe lub programy, a wszystkie elementy są dynamiczne, mogą być przesuwane i zmieniane przez lektora lub dziecko za pomocą elektronicznego długopisu. Obecnie większość najnowocześniejszych podręczników ma dodatkowo oprogramowanie do tablic interaktywnych.


Zalety tablicy interaktywnej